Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Další parkovací plochy ve Štěpnicích jsou opravené a zvětšené

13.09.2023

Město vyměnilo další povrchy parkovacích ploch ve Štěpnicích, přičemž opravilo také účelové komunikace k přilehlým bytovým domům a chodníky. Možnosti parkování se při tom významně rozšířily, dosavadních 12 parkovacích míst nahradilo celkem 45 oficiálních stání.

Výměny povrchů se dočkaly již dlouhodobě nevyhovují účelová komunikace a parkovací stání podél bytových domů č.p. 1087 – 1092.

„Účelem provedených změn bylo vylepšit zastaralou komunikaci na tomto místě, zlegalizovat a rozšířit parkování a nahradit povrchy materiály, které umožňují vsakování dešťové vody. Nyní je v místě celkem 45 parkovacích míst, z nichž tři jsou určena pro osoby se zdravotním postižením. Kromě toho jsme vybudovali plochu pro umístění kontejnerů na tříděný odpad a provedli úpravy zeleně,“ přiblížila místostarostka města Marcela Čechová.

Celková cena zakázky byla 15,2 milionu korun a je spolufinancována z Národního plánu obnovy částkou 11,5 milionu korun. Stavba začala letos v dubnu a dokončena byla na konci měsíce srpna.

„Ve Štěpnicích jsme v předchozích dvou etapách podobným způsobem opravili plochy s přibližně 170 parkovacími místy, dvě další etapy úprav se ještě připravují. Pokud se nám v příštím roce podaří získat potřebnou dotaci, chceme vyměnit povrchy komunikací, vybudovat nové plochy pro odpočinek a upravit chodníky v další části sídliště,“ informoval starosta města Stanislav Blaha.

Zdroj: Město Uherské Hradiště