Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Dopravní hřiště v Uherském Hradišti prošlo opravou

08.09.2023

Dětské dopravní hřiště u Základní školy Sportovní se dočkalo rozšíření a rekonstrukce. Přibyla nová zpevněná trasa, zrekonstruovala se technologie světelného signalizačního zařízení a zvětšila se plocha pro parkování kol. Škola má u tělocvičny navíc i novou nářaďovnu.

Hřiště se nově vybavilo, aby jednotlivé prvky lépe odpovídaly současným trendům. Rozšířením se zvýšila jeho kapacita a zlepšily se podmínky pro výuku dopravní výchovy.

Cena úprav činila 2,6 milionu korun, přičemž zhruba polovinu nákladů pokryla dotace z rozpočtu Zlínského kraje.

Hřiště prioritně slouží k dopravní výuce žáků základních škol, především čtvrtého ročníku, mohou jej však využívat i mateřské školy, a to nejen z Uherského Hradiště, ale z celého správního obvodu. Odpoledne ho mohou navštěvovat i rodiče s dětmi. Hřiště je využívané prakticky denně a ze strany základních i mateřských škol z celého okresu je o ně velký zájem.

Během léta přibyla u tělocvičny ZŠ Sportovní také přístavba, která rozšíří stávající nářaďovnu. Jednopodlažní kvádrový blok přiléhá k zadní straně tělocvičny. Tělocvična je v permanentním provozu a provizorně uložené nářadí na původních místech její uživatele limitovalo, nové prostory proto velmi vítají.