Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Nové sociální zařízení mají v jídelně na Riegrově náměstí a v MŠ Žižkova v Kroměříži

07.09.2023

Děti školního i předškolního věku se v tomto týdnu vrátily po dvou měsících do školských zařízení. V mnohých z nich proběhly v průběhu prázdnin stavební úpravy, opravy a rekonstrukce. Nejvýznamnějšími investičními akcemi, které nechalo město Kroměříž o prázdninách provést, byly rekonstrukce sociálního zařízení náležícího k zázemí školní jídelny na Riegrově náměstí a některých WC a koupelen v Mateřské škole Žižkova na Zacharu. Obě rekonstrukce sociálních zařízení byly dokončeny v průběhu srpna, tedy před nástupem dětí do škol, a v obou případech město oproti předpokládaným cenám zakázek ušetřilo. 

Ve školní jídelně na Riegrově náměstí, kterou využívají žáci a pedagogové ze Základní školy Komenského náměstí a také strávníci z řad veřejnosti, se uskutečnila rekonstrukce toalet pro dívky a chlapce a úklidové místnosti. Proběhla tu výměna vodovodního i odpadového potrubí, elektroinstalace, topení, odvětrávání, podlah, stropních podhledů, obkladů a vnitřních dveří a také umyvadel a záchodů. Součástí rekonstrukce byla rovněž sanace vlhkého zdiva, oprava dešťové kanalizace a úprava prostor ve vnitřním dvoře. Práce provedla firma ROVINA stavební. Město za zakázku zaplatilo bezmála dva miliony korun, zatímco předpokládané náklady byly 2,6 milionu korun.

V Mateřské škole Žižkova na Zacharu dělníci opravili koupelny a toalety v oddělení mateřské školky. Práce zahrnovaly i drobné stavební úpravy. Nové jsou obklady, WC a umyvadla i sprchové kouty. Součástí rekonstrukce byla rovněž výměna dveří, krytů topení, zrcadel a dalšího vybavení koupelen. Zhotovitelem zakázky v hodnotě 1,53 milionu korun (zhruba o čtvrt milionu méně, než se původně předpokládalo) byla společnost FAKO.

Zdroj: Město Kroměříž