Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Na Hejtmanském dni v Uherském Hradišti se mluvilo o sociálních službách i výstavbě dálnice

15.05.2023

ZLÍNSKÝ KRAJ - Se zástupci města Uherské Hradiště a zhruba čtyřicítkou starostů okolních obcí se ve středu 10. května setkalo v uherskohradišťské Redutě vedení Zlínského kraje. Hovořilo se o dopravě, financování sociálních služeb, kultuře nebo nakládání s odpady.

 

„Za starosty v regionu vyrážíme pravidelně, abychom se navzájem informovali o důležitých tématech a novinkách, hledali společná řešení, zkrátka abychom táhli za jeden provaz ve prospěch lidí v našem kraji,“ uvedl hejtman Radim Holiš.  

 

V Uherském Hradišti zástupci samospráv debatovali například o financování sociálních služeb. „Starostové ze Slovácka si uvědomují nutnost podílení se na financování sociálního systému, který se bez příspěvku obcí neobejde. V tom vidíme velký posun,“ dodal hejtman.

 

Hovořilo se také o pokračování výstavby dálnice D55, která v budoucnu zásadně uleví přetížené dopravě v centru města. „Starosty jsme ujistili, že děláme maximum pro to, abychom Ředitelství silnic a dálnic pomohli urychlit výstavbu této pro kraj klíčové dopravní tepny. Nedávno byla zahájena stavba dálničního mostu přes řeku Moravu u Napajedel, nyní je důležité zahájit co nejdříve výstavbu úseku mezi Napajedly a Babicemi,“ doplnil Radim Holiš.

 

Odpoledne si představitelé kraje prohlédli Galerii Joži Uprky, kde se také setkali s podnikateli z Uherského Hradiště a okolí.