Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

KM: Hanácké náměstí ozdobí nová výsadba květin

23.03.2023

Nová květinová výzdoba bude od dubna krášlit Hanácké náměstí. „Kolem šesti stromů, platanů ve středu náměstí, budou vysazeny lilie, dvouletky a letničky, aby takto vylepšené záhony kvetly celou sezonu. Barvy lilií byly volené tak, aby korespondovaly s okolní zástavbou, takže budou kvést žlutě, oranžově a bíle,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Kroměřížská radnice v posledních letech vysadila kvetoucí rostliny na více než dvou desítkách míst, například na Velkém náměstí, na náměstí Míru, na Masarykově náměstí, na Sněmovním náměstí, Komenského náměstí či v ulicích Tovačovského, Albertova, Velehradská, U Rejdiště a Spáčilova nebo v Bezručově parku.

„Letos zakvetou také narcisy na Slovanském náměstí. Momentálně preferujeme okrasné výsadby ve směsích trvalek, cibulovin, travin a polokeřů a keřů, které doplňují a nahrazují klasické výsadby letniček, které jsou po stránce údržby i pořizovacích nákladů výrazně náročnější,“ dodal správce městské zeleně Martin Posolda. Město letos na výsadby květin uvolní 100 tisíc korun.