Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Bezpečnost na silnicích na Kroměřížsku

21.02.2013

Policie ČR: bezpečnost na cestách je jednou z našich priorit. Policisté se proto řidičům, ale i ostatním účastníkům silničního provozu věnují každodenně. Časté jsou také dopravně bezpečnostní akce, které probíhají v rámci celého teritoria okresu Kroměříž. Poslední proběhla právě toto pondělí. Dopravní policisté společně s policisty všech obvodních oddělení se od brzkých ranních hodin zaměřili zejména na dodržování zákazu požívání alkoholu a drog, kontrolovali, zda jsou řidiči i spolujezdci ve vozidlech řádně připoutáni nebo zda řidiči za jízdy netelefonují.

Během ranních a dopoledních hodin tak policisté zkontrolovali 220 vozidel a zjistili 27 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Jednadvaceti řidičům uložili blokové pokuty v celkové výši 15 300 korun. Šest přestupců oznámili správnímu orgánu k projednání.

Nejvíce hříšníků dostalo pokutu za špatný technický stav vozidla, jiní nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostními pásy. U šesti řidičů motorových vozidel policisté zjistili požití alkoholu. Pět podnapilců se dopustilo přestupku. Nadýchali do jednoho promile. Správní orgán jim za toto porušení zákona může uložit pokutu ve výši od deseti do dvaceti tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok. U jednoho řidiče přístroj naměřil nad jedno promile alkoholu v dechu. Dopustil se tak trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až rok ve vězení, peněžitý trest nebo zákaz řízení. U jednoho z kontrolovaných řidičů policisté zjistili, že má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel a přesto usedl za volant automobilu.