Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Radnice pokračuje v odchytu holubů na území Kroměříže

10.03.2023

Vedení města rozhodlo o regulaci počtu holubů v Kroměříži. Rada schválila smlouvu s Radkem Stískalem z Kyselovic, jejímž předmětem je odchyt zdivočelých holubů, sběr mláďat a vajíček. „Je to společensky žádoucí, lidi problémy spojené s holuby trápí. Zejména se to týká ničení budov a památek holubím trusem,“ poznamenal místostarosta Karel Holík.

Smlouva zahrnuje odchyt zdivočelých holubů v termínu od března do konce dubna a sběr jejich vajíček i vylíhnutých mláďat od začátku května do konce srpna. „Veškeré práce uvedené ve smlouvě budou provedeny v souladu se zákonem o ochraně zvířat proti týrání, veterinárním zákonem a zákonem o ochraně přírody a krajiny,“ uvedl vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Za tímto účelem dodavatel nainstaloval nejméně čtyři speciální odchytová zařízení, a to na Velkém náměstí, Masarykově náměstí, Milíčově náměstí a na Erbenově nábřeží. „Odchytová místa jsou stabilní a odvíjejí se od toho, jak se holubi ve městě pohybují. Jejich hejno je v posledních letech přibližně stejně velké. Bez této regulace by hrozilo přemnožení holubů,“ doplnil Hanzal.