Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Kroměřížské sociální služby získaly ocenění za paliativní péči

31.01.2023

Sociální služby města Kroměříže (SSKM) získaly ocenění za poskytování paliativní péče v pobytových sociálních službách. Poskytování paliativní péče v rámci kroměřížských sociálních služeb umožnil a podpořil projekt Pod křídly Azraela, který financuje Nadační fond Abakus z programu Spolu až do konce. Jeho cílem je zavedení postupů šetrného a respektujícího doprovázení klientů v terminálním stádiu a podpora jejich nejbližších v sociálních službách.

Právě Nadační fond Abakus ocenil činnost pracovníků SSKM. Důvodem je, že poskytování kvalifikované paliativní péče v pobytové sociální službě staví kroměřížskou organizaci mezi výjimečné služby v rámci celé České republiky.

Ocenění v Praze osobně převzaly ředitelka SSKM Dagmar Klučková, koordinátorky projektu Alice Juračková a Soňa Mrhálková a nechyběla mentorka služby po dobu projektu Martina Pojarová.

Projekt probíhal v letech 2021 a 2022 v domově pro seniory U Kašny na Riegrově náměstí. Částka 1,178 milionu korun byla určená na pořízení mobilního vybavení do pokoje klienta zahrnujícího speciální lůžko, chytré technologie pro komunikaci i zázemí pro rodinné příslušníky, ale také umožnila přijmout na poloviční úvazek zdravotnického pracovníka, který koordinoval péči včetně podpory psychologa i duchovního.

Potřebu paliativní péče s sebou přináší skutečnost, že se nejen neustále zvyšuje věk klientů v jednotlivých domovech, ale stále přibývá i těch, kteří potřebují nepřetržitou péči, nebo v pobytovém zařízení zemřou. Právě projekty podobného charakteru pomáhají zvýšit povědomí o paliativní péči u široké veřejnosti. Město Kroměříž společně se Sociálními službami Kroměříže připravují již druhý ročník odborné konference k paliativní péči, která se uskuteční 19. dubna 2023.

Zdroj: Město Kroměříž