Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Řidiči, pozor! V centru Zlína je nové dopravní značení

25.01.2023

Na nové dopravní značení v centru Zlína upozorňuje městský odbor dopravy. Koncem roku 2022 došlo k osazení svislého dopravního značení „zákaz odbočení“ s dodatkovou tabulkou „od 6:00 do 18:00 hod“ v křižovatce ul. Vavrečkova (směrem z areálu SVIT) a ul. Gahurova.

V tomto dopravním uzlu docházelo k tvorbě kolon, kdy řidiči, kteří chtěli odbočit vpravo k třídě T. Bati, byli omezováni řidiči, kteří ve stejnou dobu chtěli odbočit vlevo směrem k Čepkovu. V návaznosti na frekvenci dopravy trvalo odbočení tímto směrem mnohem déle, než pravé odbočení a navíc vznikaly nebezpečné situace.  Křižovatce, kterou dlouhodobě trápily dopravní zácpy, má zákaz odbočení odlehčit a zajistit plynulejší průjezd vozidel.

K úpravě dopravního značení bylo přistoupeno kvůli k trvalému nárůstu dopravy v bývalém továrním areálu. Tomuto kroku předcházelo vybudování nové okružní křižovatky Vodní x Bartošova, která by při průjezdu kolem autobusového nádraží měla kapacitně zajistit bezpečnější a plynulejší výjezd směrem na Jižní Svahy.

Omezení pro odbočení vlevo od továrního areálu bylo stanoveno v době nejexponovanější, tedy od 6 do 18 hodin.

Zdroj: Město Zlín