Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Na Velkém náměstí od pátku stojí kroměřížský vánoční strom

21.11.2022

Vánoční strom stojí od pátku 18. listopadu na svém tradičním místě v horní části Velkého náměstí před budovou radnice.

Zhruba dvanáctimetrový smrk ztepilý, který bude po celý advent a vánoční svátky zdobit centrum města a dotvářet vánoční atmosféru, vyrostl na zahradě rodinného domu v ulici Polní ve Vážanech.

Strom a celá vánoční výzdoba města se slavnostně rozsvítí ve čtvrtek 24. listopadu v 16.30 hodin. Rozsvícení doprovodí kulturní program a ve dnech 24. a 25. listopadu se bude na Velkém náměstí rovněž konat adventní jarmark. Prodejci tu nabídnou zájemcům vánoční a adventní zboží i občerstvení včetně nezbytných punčů, svařáků a medovin dotvářejících předvánoční pohodu.

Postupně rozsvěcovat se budou také světelné instalace v podobě adventních svící na dalších kroměřížských náměstích v rámci projektu Rozsviťme Kroměříž společně. Setkání o adventních nedělích proběhnou na náměstí Míru 27. listopadu, na Komenského náměstí 4. prosince, na Masarykově náměstí 11. prosince a na Velkém náměstí u lavičky Václava Havla 18. prosince vždy v 17 hodin.

Další světla se rozzáří na Velkém náměstí v sobotu 10. prosince, kdy tu začnou vánoční trhy Šťastné a veselé a budou – spolu s bohatý programem – probíhat až do 22. prosince.

Zdroj: Město Kroměříž