Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Provoz MHD v Kroměříži přinese mnoho změn

14.11.2022

Městská hromadná doprava v Kroměříži pojede od neděle 11. prosince podle změněného jízdního řádu.

Hlavní změnou je úprava značení linky 7 a 8. Důvodem je zpřehlednění linek MHD hlavně pro návštěvníky města, pro které je nynější značení nepřehledné a hlavně nelogické. Z centra města tak zmizí linka 8, počet spojů ale zůstane stejný.

Linka 7 bude nově obousměrná a bude obsluhovat trasu: Nádraží – Výzkumný ústav (tam a zpět). Linka 8 bude nově obousměrná a bude obsluhovat trasu: Nádraží – Dolní Zahrady (tam a zpět). „Návaznost dalších linek na linku 8 na nádraží bude zachována jako doposud. V jednom případě ve směru do Dolních Zahrad přibude garantovaný přestup na linku 8 v 15:41. Pro cestující z Dolních Zahrad se tak naprosto nic nemění, jen zde bude místo dvou linek 7 a 8 jezdit pouze jedna obousměrná linka 8. Návštěvník města, který pojede z Nádraží na Výstaviště Kroměříž nebo do nemocnice linkou 7 bude vědět, že stejnou linkou 7 se může zase vrátit zpět na nádraží.

Pracovníci KTS začnou na zastávkách již v průběhu listopadu měnit cedulky na trase linek 7 a 8 za cedulky nové, které začnou platit od 11. prosince 2022.

Linka 7: Nádraží – Tovačovského – Husovo náměstí – Milíčovo náměstí – Hanácké náměstí – Slovan, Vrobelova – Moravská, u výstaviště – Zachar, u hřbitova – Zachar, škola – Nemocnice, parkoviště – Nemocnice – Havlíčkova, točna – Plačkov – Výzkumný ústav.

Linka 8: Nádraží – Tržiště – Skopalíkova – Braunerova – Dolní Zahrady, Ovocná – (Dolní Zahrady, čistička – Dolní Zahrady, točna).

Přehled linek MHD a lokalit, které budou od nového jízdního řádu obsluhovat:

Nádraží – centrum města obslouží linky: 1, 3, 4, 6, 7.
Okrajové části města:
Nádraží – Bílany: linka 2.
Nádraží – Dolní Zahrady: linky 2 a 8.
Nádraží – Horní Zahrady: linka 5.

Nové jízdní řády v tištěné podobě si cestující mohou zakoupit začátkem prosince za 30 korun v předprodejní a informační kanceláři MHD u východu z vlakového nádraží nebo v centru města v počítačové prodejně CS21 v Šafaříkově ulici. V omezeném množství lze jízdní řády pořídit také u řidičů přímo v autobusech MHD. V elektronické podobě budou k dispozici na webu KTS www.kmts.cz.

Zdroj: Město Kroměříž