Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Vánoční trhy se nezadržitelně blíží

05.10.2022

Vánoční trhy v Kroměříži nazvané Šťastné a veselé by se po letech, kdy je omezila opatření proti šíření koronaviru, měly uskutečnit v plné parádě. Město opět připravuje rozsvícení čtyř adventních svíček, letos by měl být k vidění již na minulé Vánoce plánovaný videomapping a také koncerty dvou hvězd českého hudebního nebe – Davida Kollera a Anny K. Vánoční trhy se uskuteční na Velkém náměstí od 10. do 22. prosince 2022.

Velké náměstí opět rozzáří stylová světelná výzdoba zahrnující vstupní bránu, osm metrů vysoký světelný kužel symbolizující vánoční strom, nasvícenou kašnu a světelné nebe, které se rozprostře nad hlavami návštěvníků trhů. V sobotu 10. prosince trhy zahájí videomapping a večerní koncert Davida Kollera. Připraveny budou přibližně dvě desítky stánků se sortimentem zaměřeným na dobré jídlo a pití a na drobné zboží spojené s Vánocemi.

Chybět nebude ani oblíbený slaměný betlém či vánoční hrnečky. Po celých 13 dnů by trhy měl doplňovat i kulturní program, který kromě koncertů nabídne pohádky, dílničky, zimní kino, programy dětí ze základních škol i místních folklorních a pěveckých souborů. Jedním z hlavních lákadel pak bude na zlatou neděli koncert zpěvačky Anny K.

Čtyři zmíněné adventní svíce město rozsvítí 27. listopadu v 17 hodin na náměstí Míru, 4. prosince v 17 hodin na Komenského náměstí, 11. prosince v 17 hodin na Masarykově náměstí a 18. prosince v 17 hodin na Velkém náměstí.

Konkrétnější informace k programu i podobě vánočních trhů bude radnice zveřejňovat postupně v dalších týdnech.

Loni se vánoční trhy stejně jako v roce 2020 konaly na Velkém náměstí a jen v omezeném rozsahu. Otevřeno bylo pouze několik stánků s vymezeným sortimentem. Prodávat se nemohlo občerstvení, které by lidé konzumovali na místě. Zrušeny byly koncerty i zmíněný videomapping. V roce 2020 se vánoční trhy vrátily na Velké náměstí po čtyřleté odmlce, kdy město pořádalo adventní program na radničním dvoře.

Zdroj: Město Kroměříž