Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

V Kroměříži na podzim vyhubí přemnožené hlodavce

04.10.2022

Společnost DERATEX ze Zlína zahájí v říjnu v Kroměříži pravidelnou podzimní velkoplošnou deratizaci. Týká se veřejných prostranství města i místních částí a také odpadní kanalizace ve vlastnictví města Kroměříže. Odborná firma pokládá nástrahy tak, aby nezpůsobily škodu nikomu jinému než hlodavcům, proti kterým jsou určené. Pracovníci společnosti budou nástrahy pokládat ve dnech 17. října, 24. října a 1. listopadu.

Deratizace proběhne na sídlištích Slovan, Bělidla, Oskol, Zachar I a II, Barbořina I – IV, ve středu města, v lokalitách Horní Zahrady, Dolní Zahrady, Pekelce a Plačkov a v místních částech Bílany, Drahlov, Hradisko, Kotojedy, Postoupky, Těšnovice, Trávník, Vážany a Zlámanka.

Hlodavci se objevují i v okolí obytných domů a v hospodářských staveních, proto vedení radnice prosí občany o spolupráci při jejich vyhledávání. Lidé se mohou obrátit přímo na pracovníky jmenované firmy nebo na městský úřad telefonicky na číslo 573 321 264 a e-mailem na adresu eva.fojtova@mestokm.cz.

Celková ošetřovaná zastavěná plocha je asi 73 hektarů a ostatních ošetřovaných ploch přes 225 hektarů. K tomu bude ošetřeno 224 šachet odpadní kanalizace ve vlastnictví města. Náklady činí zhruba 180 tisíc korun. Používané návnady nevyvolávají u hlodavců obranný reflex ani bolestivé stavy. Pracovníci deratizační firmy kontrolují všechna místa, kde předpokládají výskyt děr a nor hlodavců. Ošetřená nora nebo díra je zakryta zeminou a označena. O všech místech se zjištěnými norami pracovníci firmy vedou evidenci a následně opakovaně operativní kontroly zaměřují na tyto úseky.

Zdroj: Město Kroměříž