Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

V Kroměříži došlo k finančním podvodům

29.09.2022

Dalšími případy ze série podvodů se od minulého týdne zabývají kroměřížští kriminalisté. 

V jednom z případů přišla žena o 130 tisíc, ve druhém činila ukradená částka bezmála 350 tisíc korun.

Devětapadesátiletého muže e-mailem kontaktoval neznámý pachatel a nabádal jej k výhodné investici u energetické společnosti. Přiměl jej, aby zaplatil vstupní poplatek ve výši pět tisíc šest set korun. Dále muže navedl, aby si do svého zařízení nainstaloval program, který umožňuje vzdálený přístup. Poté pachatel neoprávněně vnikl do jeho internetového bankovnictví. Poškozený muž tak přišel o bezmála 350 tisíc korun.

Další podvedenou je pak jednatřicetiletá žena, která přišla o téměř 130 tisíc korun. Žena nabízela na internetu k prodeji příslušenství pro domácí mazlíčky. Přes aplikaci WhatsApp ji ve stejnou dobu kontaktovaly dvě osoby a projevily zájem o nabízené zboží s tím, že si jej nemohou osobně vyzvednout. Jedna osoba poslala odkaz na zásilkovnu, druhá na DPD. Žena odkazy otevřela a vyplnila tam údaje ke své platební kartě. Když si kontrolovala internetové bankovnictví, zjistila, že jí v pěti platbách z účtu zmizelo bezmála 130 tisíc korun. 

Pachatelé se tak dopustili trestných činů podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jim hrozí až osm let vězení.

Zdroj: PČR ZLK