Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Kroměříž nechá zrekonstruovat jídelnu ve škole na Zacharu

19.09.2022

Město Kroměříž připravuje modernizaci školní jídelny v Základní škole Zachar. Radnice nechala zpracovat studii, která řeší investiční požadavky a odhad nákladů. Rada města studii schválila a rozhodla o zpracování projektové dokumentace potřebné pro rekonstrukci.

Prostory pro stravování žáků jsou neodmyslitelnou součástí školy a zvyšují komfort života jak žáků, tak i vyučujících a dalších zaměstnanců školy. Školní jídelnu v ZŠ Zachar je třeba zrekonstruovat nejen z důvodů zkvalitnění prostředí, ale především kvůli tomu, že by postupem času přestala vyhovovat hygienickým předpisům.

Studie zpracovává technické i technologické řešení modernizace jídelny, která by měla stát zhruba 4,8 milionu korun. Počítá s výměnou podlahovin a obkladů, s novými rozvody elektřiny, s výměnou podhledu včetně osvětlení a s novými rozvody vody v prostoru nad podhledem. Akce zahrnuje také pořízení nových žaluzií a dalších interiérových prvků. Součástí obnovy školní jídelny by měla být rovněž kompletní výměna výdejního pultu jídel včetně gastro vybavení a modernizace celého stravovacího systému.

Základní škola Zachar je třetí největší školou v Kroměříži se zhruba pěti stovkami žáků.

Zdroj: Město Kroměříž