Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Lidé v Kroměříži mohou požádat o volbu do přenosné volební schránky

16.09.2022

Handicapovaní či imobilní občané mohou svůj hlas v komunálních a senátních volbách odevzdat doma. „Volič má možnost požádat ve dny voleb okrskovou volební komisi o vyslání jejích členů k voliči domů s přenosnou volební schránkou. O totéž může volič nebo jeho příbuzný či známý již nyní požádat přímo mě na telefonním čísle 737 754 869 nebo e-mailem na adresu Ivana.bukovska@mestokm.cz,“ uvedla vedoucí odboru občansko-správních agend kroměřížské radnice Ivana Bukovská. Volby se konají 23. a 24. září 2022.

V Kroměříži a místních částech města budou lidé hlasovat tradičně v 26 volebních okrscích. V žádném se neměnilo místo. Ani jedna z volebních místností přitom není bezbariérová. „Někde je to jen menší problém, například v ZŠ Slovan či v kuželně Nedopil je jen jeden či dva schodky. Jinde je ale nutné překonat více schodů. Nejhorší situace je z tohoto pohledu v ZŠ Zachar a ve Střední škole hotelové a služeb Kroměříž. Občané, kteří by mohli mít s přístupem do volební místnosti potíže, si mohou požádat o přenosnou volební schránku,“ doplnila Bukovská.

Důležité je, že pro volby do zastupitelstva obce či města se nevydávají voličské průkazy. Občan tak může volit pouze v místě svého trvalého bydliště. Volební místnosti budou otevřené v pátek 23. září od 14 do 22 hodin, v sobotu 24. září pak bude možné hlasovat od 8 do 14 hodin.

Kandidátku do komunálních voleb v Kroměříži podalo 14 stran a hnutí. O post senátora v obvodu 76, který zahrnuje Kroměřížsko a východní část Vyškovska, bude usilovat šest kandidátů politických stran či hnutí.

Zdroj: Město Kroměříž