Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Kroměříž pracuje na studii na obnovu volnočasového areálu Pionýrská louka

12.09.2022

Kroměřížská radnice si nechala zpracovat studii a provozně-ekonomický model obnovy pro rekonstrukci volnočasového areálu Pionýrská louka. Záměr schválila městská rada. Studie bude sloužit jako podklad pro další jednání se Zlínským krajem, kterému areál patří. Nadále platí, že město má zájem na zvelebení Pionýrské louky a na jejím širším využití pro občany Kroměříže. Studie by měla být hotová do konce letošního roku.

Areál, který je v bezprostřední blízkosti Podzámecké zahrady, využívá hejtmanstvím zřizovaná Střední škola hotelová a služeb Kroměříž, další kroměřížské školy a také někteří sportovci. Stav vybavení i jednotlivých hřišť však není příliš dobrý. Odpovídá tomu, že v posledních letech zde neproběhly žádné zásadní opravy.

Rada města Kroměříže již dříve oslovila vedení Zlínského kraje s nabídkou na jednání o Pionýrské louce. Nabídla několik možností řešení současné situace. Momentálně se jedná o možnosti dlouhodobého pronájmu areálu pro městem zřizovanou příspěvkovou organizaci Sportovní zařízení města Kroměříže.

Rozsah potřebných úprav a náklady na tyto investice by měla určit výše zmíněná studie. Připravena bude tak, aby se jednotlivé úpravy daly realizovat po etapách. Město by kraji s ohledem na to, že by do areálu samo investovalo, platilo pouze symbolické nájemné v podobě jedné koruny ročně.

Záměr podpořila mimo jiné sportovní komise, která je poradním orgánem městské rady. Zájem na rozvoji Pionýrské louky již vyjádřily také některé sportovní kluby, které areál využívají, například lukostřelci, a také oddíl rybolovné techniky Moravského rybářského svazu, který lokalitu také dlouhodobě využívá.

Zdroj: Zlínský kraj