Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Historická vozidla zaplní zámeckou zahradu v Holešově

05.08.2022

Městské kulturní středisko v Holešově a Honest Veteran Car Club Rožnov pod Radhoštěm připravují další setkání příznivců historických aut a moto veteránů. Pořadatelé navazují na loňské velmi úspěšné setkání v zámecké zahradě, letos však přibude také burza. Sraz veteránů se v zámecké zahradě v Holešově koná 27. srpna od 7 hodin ráno.

Začneme se hned brzy ráno burzou auto-moto dílů, autodoplňků, starožitností, retro hraček, auto-moto literatury, autokosmetiky a replik auto-moto dílů.

Od 7 do 9 hodin bude následovat příjezd účastníků a registrace a od 9 hodin celodenní zábavný program pro děti i dospělé. Návštěvníci se opět mohou těšit na vystoupení luhačovického Okrašlovacího spolku Calma. Dámy v róbách z dvacátých a třicátých let sklidily loni potlesk a obdiv, chybět proto nebudou ani letos.

Pořadatelé očekávají podobnou účast jako loni, kdy se ve francouzském parku barokního zámku odprezentovalo dvě stě padesát nádherných historických auto i moto veteránů. Lidé si mohli prohlédnout například vůz Ford T Roadster z roku 1924, kabriolet Praga Lady z roku 1937 či vůz Tatra 54 vyrobený v roce 1932. Nechyběl také závodní vůz Aero Minor Sport vyrobený v roce 1950 a vystaveny byly také historické motocykly, nákladní auta a traktory.

Zdroj: Město Holešov