Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Projekt „Tvoříme Zlín“ má dvě nové hotové realizace

04.08.2022

Stolní hry v Centrálním parku Jižní Svahy a Tůňka Pod Stráněmi. To jsou dvě nově hotové realizace z projektu Tvoříme Zlín. Jde o realizaci nápadů samotných obyvatel Zlína o jejichž vzniku se rozhodovalo v hlasování obyvatel.

V případě stolních her šlo o vítězný takzvaný malý projekt z loňského ročníku. Instalovaly se dva stolky s herním plánem a židličkami. Na jednom stolku jsou šachy a na druhém hra Člověče nezlob se.

Druhý hotový projekt, Tůňku Pod Stráněmi, také najdete na Jižních Svazích. Konkrétně pod koupalištěm Panorama.Původně bylo místo zarostlé vysokým rákosem, který indikoval významné zadržování vody. Vodní biotopy slouží jako vhodné prostředí k rozmnožování a vývoji širšímu spektru organismů. Domov zde najdou především obojživelníci a vodomilný hmyz, ale užitek z něj budou mít i ptáci a drobní savci. Krajinné prvky, které zadržují vodu, významně podporují biodiverzitu – pestřejší přírodu.

Tůňku i její okolí nechávají zcela samovolnému vývoji - vysazování rostlin i umělý přesun živočichů je zcela nežádoucí. Nechají přírodu, aby zabydlela toto místo flórou a faunou, které se zde bude dobře dařit, tento princip se nazývá přírodní sukcese.

Pokud zde budete pozorovat nějakou zajímavou rostlinu nebo živočicha podělte se o svůj nález a zašlete fotku na info@eko4listek.cz. Kromě zmíněných hotových projektů začala vznikat také Relax zóna u divadla. Jde o projekt z ročníku 2018, jehož realizace musela být odložena kvůli rekonstrukci nedalekých vysokoškolských kolejí.

Zdroj: Město Zlín