Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Brzo začne výstavba kruhové křižovatky na Vršavě

03.08.2022

Město Zlín už zná termín zahájení úpravy křižovatky ulic Fryštácká a Okružní na výpadovce směrem na Fryšták. Vznikne tam kruhový objezd, čímž by se měla zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy. Práce budou zahájeny v pondělí 8. srpna. Hotovo by mělo být, pokud nenastanou komplikace, už 14. srpna.

Na podobnou stavbu se ve Zlíně dlouho čekalo. Vedení města tímto krokem chce zvýšit bezpečnost dopravy v této vytížené dopravní tepně, po které v průměru projede přes 2300 vozidel za hodinu. Zároveň bude připraveno zlepšení dopravních toků po dokončení dálnice D49 u Fryštáku.

Kruhová křižovatka je navržena jako jednopruhová. Počítá se s odfrézováním asi pěti centimetrů asfaltové vrstvy, položením nového povrchu a novým vodorovným dopravním značením.

Po celou dobu stavebních prací bude umožněno odbočení na silnici III/49018 (ve směru na Jižní Svahy) ze silnice II/490 ze směru z Fryštáku, a to s jednou výjimkou. Pouze ve středu 10. srpna bude toto odbočení znemožněno z důvodu pokládky živice. Výjezd a odbočení z a do dalších směrů nebude umožněn po celou dobu úprav.

Nový vzhled křižovatky si nevyžádá velké stavební zásahy, náklady by podle projektové dokumentace měly být asi 3,5 milionu korun.

Zdroj: Město Zlín