Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Prázdninové jízdní řády vnesou do zlínské MHD změny

24.06.2022

Od 1. července 2022 bude jezdit MHD ve Zlíně podle pozměněných jízdních řádů. Po celý červenec a srpen budou v platnosti tzv. prázdninové jízdní řády, kterými je provoz MHD v pracovních dnech mírně omezen.

Do městské hromadné dopravy ve Zlíně a Otrokovicích vstoupí k 1. červenci několik změn, které by měly celý systém zpřehlednit. Jde o zavedení určité pravidelnosti ve vedení linek, aniž by se trasy jednotlivých spojů musely označovat rozlišovacími písmeny. Týká se to především dojezdů spojů na obratiště Sportovní hala a Antonínova.

Od července budou jezdit na obratiště Sportovní hala všechny spoje linky č. 1, linky č. 12 a linky č. 90. Na točně Antonínova budou naproti tomu končit všechny spoje linek 7, 13, 14, 35 a 36. Trolejbusy linky 11 se budou otáčet na zastávce Prštné-náves. Ve směru z Příluk do centra města budou mít cestující k dispozici nejčastěji trolejbusy linky č. 1.

Změny jízdních řádů připravují pracovníci DSZO vždy s několikaměsíčním předstihem po pečlivém vyhodnocení obsazenosti jednotlivých spojů a také návrhů a připomínek od škol, velkých zaměstnavatelů, místních částí i jednotlivců. Podrobnosti o konkrétních přijatých změnách zjistí cestující při prostudování nových jízdních řádů, které jsou již nyní přístupné na internetových stránkách DSZO, a ke konci měsíce už také z jízdních řádů vyvěšených na zastávkách.

Jízdní řády na zastávkách postupně doplňujeme o QR kódy, prostřednictvím kterých si budou moci uživatelé chytrých telefonů s připojením k internetu zobrazit online polohu vozidel i odjezdy nejbližších spojů z každé zastávky včetně případných zpoždění.

Během července a srpna bude jezdit MHD s letním omezením, tedy s odjezdy podle druhého sloupce zastávkových jízdních řádů. Tento sloupec bude nově nadepsán „Školní prázdniny“. Snížená přepravní kapacita odpovídá skutečnosti, že o prázdninách nedojíždějí děti do škol a že také řada pracujících lidí čerpá dovolenou, takže poptávka po MHD je nižší.

Nové jízdní řády včetně nového plánku sítě MHD budou zveřejněny koncem června na zastávkách, budou k dispozici na internetových stránkách www.dszo.cz a budou zapracovány do všech celostátních online informačních systémů. Na internetu budou připraveny datové soubory pro offline aplikace jízdních řádů v mobilních telefonech.

Zdroj: DSZO