Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Ve Zlíně proběhlo Setkání pedikérů

23.06.2022

Sobota 18. června patřila ve Zlíně v pořadí již III. Ročníku semináře Baťův pedikér – Československé setkání pedikérů. V jedinečném prostoru Baťovi vily se opět uskutečnil den plný přednášek spojených s péčí o nohy, křest kalendáře a vzpomínání pamětníka.

Na více než 50 účastníků z různých koutů Československa, od Kraslic až po Košice čekal bohatý program.

Vše odstartovala produktová manažerka firmy Odel Laboratories paní Petra Stark se svojí prezentací o virech a bradavicích, příčiny a jejich vznik plus samotné ošetření.

Na její povídání navázala prezidentka Slovenské podologické společnosti paní Ing. Milada Nadašiová, která obecenstvo seznámila s historií, vývojem a druhy nehtových špon, dále se věnovala novinkám ve Slovenské podologické společnosti.

Po krátké pauze vyplněné dobrou kávou a ochutnávkou domácího koláče, i dle receptu paní Marie Baťové, přišla na řadu prezentace p. Jiřího Vykydala týkající se vývoje pedologických přístrojů, od samého počátku až po nejnovější technologické trendy a způsoby ošetření.

V dalším bloku vystoupil se svojí velmi zajímavou přednáškou za Českou podiatrickou společnost její prezident, Mudr. Miroslav Koliba MBA, MHA, LL.M – seznámil nás s činností ČPS, mluvil o novém oboru podiatr.

Po obědové pauze následoval křest nového kalendáře pro rok 2023 Baťův pedikér, samotný křest provedl pamětník, absolvent baťovy školy práce p. Jan Viktora. Následovala debata s pravnukem prvního baťovského pedikéra p. Jakubem Neradilkem o vzniku výstavy a doplňující otázky na pana Viktoru.

Po celou dobu trvání semináře byla část výstavy a dobových materiálů k dispozici k prohlédnutí v prostorách vily Tomáše Bati. Následovalo předávání certifikátů za účast na sobotní akci, společné focení a zájemci si mohli již na místě pokřtěný kalendář zakoupit i s autogramem autora.

Někteří z účastníků strávili ve Zlíně celý víkend a určitě si počasí, které vyšlo na jedničku, v našem krajském města slavící jubileum 700 let od svého vzniku, náležitě užili.

Zdroj: Baťův pedikér