Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Na sídlišti Oskol v Kroměříži zprovoznili nové polopodzemní kontejnery

08.06.2022

Kroměřížská radnice zprovoznila nové polopodzemní kontejnery ve Spáčilově ulici.

Místo čtrnácti stanovišť, na kterých byly předchozí plastové kontejnery, jsou kontejnery na odpad pouze na devíti stanovištích. Kapacita se přitom zvýšila celkem o více 14 metrů krychlových. A přibylo také parkovacích stání.

Nové polopodzemní kontejnery jsou určeny pro domy číslo popisné 3032, 3033, 3034, 3035, 3036, 3372, 3373, 3447, 3448, 3543, 3544, 3574 a 3575. Plastové kontejnery na komunální a tříděný odpad umístěné poblíž těchto domů byly odvezeny.

Co se parkovacích míst týče, díky místu uvolněnému po plastových kontejnerech v lokalitě přibude asi desítka parkovacích míst. Nové polopodzemní kontejnery vypadají lépe než předchozí hnízda různobarevných plastových kontejnerů. Dalším přínosem této investice je také zmíněný vyšší počet parkovacích míst.

V letošní druhé etapě prací byly či budou polopodzemní kontejnery umístěny také v ulicích Zborovská, U Rejdiště, Francouzská, Rumunská a Nitranská. Polopodzemní a podzemní kontejnery instaluje v Kroměříži zlínská společnost ELKOPLAST CZ. Náklady činí zhruba 26,5 milionu korun. Ve většině lokalit je navržena instalace polopodzemních kontejnerů, v historické části pak podzemních, které nenaruší historický ráz města.

V loňské první etapě byly podzemní a polopodzemní kontejnery o objemu pět metrů krychlových na směsný komunální odpad, papír a plast a kontejnery o objemu tři metry krychlové na sklo instalovány v ulicích Na Sladovnách, Malý Val, Vejvanovského, 17. listopadu a Československé armády.

Celkem tak bude v ulicích Kroměříže za loňskou i letošní etapu instalováno 31 kontejnerových hnízd, z nichž každé obsahuje tři až čtyři kontejnery. Z ulic bude postupně staženo více než 300 klasických plastových kontejnerů. Město si navíc nechalo zpracovat investiční záměr na vybudování dalších polopodzemních a podzemních kontejnerů. Chce tak vytipovat další vhodné lokality pro vybudování těchto kontejnerů.

Zdroj: Město Kroměříž