Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Hasiči cvičili záchranu osoby a stabilizaci poškozené budovy

07.06.2022

Při demolici střechy se sesunula zeď na dělníka a zranila dvě děti. To bylo téma pátečního odpoledního prověřovacího cvičení.

Poplach byl vyhlášen v pátek 3. června minutu po čtvrté hodině odpolední. Oznamovatel sdělil, že došlo v Pozlovicích na Zlínsku k sesuvu části zdi budovy místních potravin. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči ze Zlína a Luhačovic a dobrovolné jednotky z Pozlovic a Luhačovic.

Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, že byly lehce zraněny dvě děti. Těm hasiči poskytli první předlékařskou péči a následně je předali posádce zdravotnické záchranné služby.

Dále provedli stabilizaci objektu tak, aby mohli vstoupit dovnitř, kde se měla nacházet jedna osoba. Po vstupu do domu zahájili odstraňování sutin, pod kterými brzy našli zraněného muže, zaklíněného pod konstrukcemi. Dělníka vyprostili a vynesli ven. Muž však utrpěl zranění neslučitelná se životem a lékař u něj konstatoval smrt.

Cílem tohoto cvičení bylo prověřit taktické postupy takového druhu události s technickými a věcnými prostředky pro stabilizaci budov a zřícených konstrukcí.

Na závěr hasiči provedli vyhodnocení cvičení a poté se vrátili zpět na své základny.

Zdroj: HZS ZLK