Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda na Radiu Kroměříž

Baví Vás: Martin Pšenko

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Pražský výběr koncertuje

18.02.2013

Vydařené comebackové turné legendární rockové kapely Pražský vyběr v novém roce pokračuje čtyřmi jarními koncerty! Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok s bubeníky Klaudiem Kryšpínem a Jiřím Hrubešem zahrají písničky z alba Straka v hrsti a Výběr i legendární hity, které na desce nikdy nevyšly 19. 3. v Plzni, 22. 3. v Olomouci, 24. 3. v Bratislavě a 26. 3. v Praze.

„Těšíme se na setkání s fanoušky a na skvělé koncerty. Až celá tour skončí, sedneme si k letecké kávě a probereme možnosti vytvoření dalšího řadového alba. Pokud se tak stane, avizujeme dopředu, že v roce 2014 nebudeme koncertovat – tudíž ten, kdo nás bude chtít vidět v akci, má šanci letos!“ vzkazují svým příznivcům.

Na jednu z nejvýraznějších hudebních událostí letošního jara aspiruje nejen pokračování koncertní tour Pražského výběru v původní sestavě z dob největší slávy, ale také vydání reedice čtvrtého a zatím posledního studiového alba Běr z roku 1997, které Supraphon plánuje na březen. Předcházející výpravné reedice původních nahrávek vzbudily značný zájem – za Straku v hrsti převzal Pražský výběr platinovou desku. A která píseň se těší největší přízni fanoušků, soudě podle ohlasů na koncertech? Členové Pražského výběru se shodují: „Naši fanoušci reagují nejvíce na songy, které jsou notoricky známé a mají hitové ambice. Ať sloganem, melodií či celkovým vyzněním.

Můžeme ukázat prstem například na Hraběte X, Václavák, Pražáky, Prachy, Proč jen já, Oldu, Tatrmana, Dudy, Chvastouna, Snaživce…Tím jsme se vlastně dostali k tomu, že na naprostou většinu fláků reagují naši fanoušci víc než maximálně kladně. Co se týká oblíbené skladby u nás samotných, neveřejným kapelovým hlasováním jsme zjistili, že je to pokaždé trochu jiná píseň, někdy dokonce jen konkrétní kousky z nich...“

Vstupenky na turné Pražský výběr 2013 jsou v prodeji v síti Ticket Art - www.ticket-art.cz, na portále Ticketportal - www.ticketportal.cz a  v prodejnách sítě Bontonland - www.bontonland.cz, v cenách od 390 do 590 Kč.

Termíny koncertů:
19. 3. od 19:00 hod. - PLZEŇ, Zimní stadion
22. 3. od 19:00 hod. - OLOMOUC, Zimní stadion
24. 3. od 19:00 hod. - BRATISLAVA, NTC Aréna
26. 3. od 19:00 hod. - PRAHA, Tipsport Arena