Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Z prvňáčků se stali opravdoví čtenáři

30.05.2022

Slavnost, kterou se z žáků prvních tříd stali čtenáři, připravila po dvouleté přestávce opět Knihovna Kroměřížska. Pasování 323 dětí do „stavu čtenářského“ hostil po dva květnové dny Manský sál Arcibiskupského zámku v Kroměříži. 

„O symbolické poklepání mečem na ramena malých čtenářů, tedy opravdové pasování, se postaral knihovník arcibiskupského zámku Cyril Měsíc. Myslím si, že to pro děti byl zážitek, na který budou dlouho vzpomínat, velké poděkování patří Arcibiskupskému zámku, který nám umožnil tuto akci zrealizovat. Každý prvňáček dostal od zámku pěkný dárek, a to vstup do zámku zdarma,“ uvedla ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková.

Okouzlující prostředí, slavnostní atmosféra a přítomnost rodinných příslušníků dětí udělaly z pasování a předávání osvědčení malým čtenářům nevšední událost, která je zážitkem pro všechny zúčastněné. Součástí slavnosti bylo také složení čtenářského slibu ze strany dětí, v němž se zavázaly, že budou nejen knihy číst, ale také o ně pečovat. O hudební doprovod akce se postarali žáci hudebního oboru Základní umělecké školy Kroměříž.

Zdroj: Město Kroměříž