Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Zlín má nové ulice

04.05.2022

Zastupitelstvo města Zlína schválilo nové názvy ulic. Všechny ulice jsou v k.ú. Prštné a nyní mají pojmenování Sýkory I – IV a Elektrická.  Zastupitelé zároveň schválili prodloužení stávajících ulic.

Výstavbou čtyř ulic v lokalitě  B 118 v místní části Prštné vznikla nová uzavřená lokalita s vjezdem z ulice Nad Humny. Ulice v této lokalitě se budou jmenovat  Sýkory I – IV. Jedná se o neutrální pojmenování a souvisí se zeměpisným označením místa a názvem vrcholu kopce Sýkory, na kterém se lokalita nachází.

Ve stejné místní části Zlín, Prštné, ale  v lokalitě Pod Rozvodnou, dochází k postupnému rozšiřování výstavby domů a budování komunikace. V tomto případě jsou již pojmenování ulic částečně úředně schválené z roku 2013. Tady došlo k pojmenování jedné nové ulice a prodloužení stávajících ulic.

Ulice Za Úvozem bude prodloužena od nového vjezdu do lokality, až k ulici Pod Rozvodnou. Vznikající slepá ulice, která se bude napojovat z ulice Za Úvozem, bude pojmenována názvem Elektrická a  ulice V Polích bude prodloužena až za křižovatku. Dále již výstavba nebude pokračovat.

Zdroj: Město Zlín