Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

O historická vozidla MHD byl v neděli zájem

03.05.2022

S velkým zájmem veřejnosti se setkaly v neděli 1. května jízdy historických trolejbusů a autobusů na linkách MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Kdo to nestihl nebo nebyl v tento den ve Zlíně či Otrokovicích, bude mít stejnou příležitost ještě v neděli 8. května.

Dva historické trolejbusy, z toho jeden i s vlekem, a dva autobusy jezdily po celý den v neděli 1. května na vybraných linkách městské hromadné dopravy ve Zlíně i v Otrokovicích. Zájem veřejnosti byl značný, vždyť podobnou příležitost neměli obyvatelé obou měst od květnových svátků v loňském roce. „Lidé si nás fotografovali zvenku a rádi se také povozili. Přicházeli starší pamětníci i rodin s malými dětmi,“ uvedl Věroslav Horák, řidič jednoho z historických autobusů. V historických vozech MHD se cestující mohli svézt za běžný tarif MHD.

Na lince č. 2 mezi Zlínem a Otrokovicemi jezdil v neděli červený historický trolejbus Škoda 9 Tr, dokonce i s historickou vlečkou Karosa B 40. Žlutý trolejbus typu Škoda 14 Tr byl zařazen na lince č. 9 mezi Baťovou nemocnicí a točnou Jižní Svahy-Středová. Červeno-krémový historický autobus ŠM 11 jezdil na lince č. 33 mezi Bartošovou čtvrtí a Pasekami. A obyvatelé Otrokovic mohli na lince č. 55 obdivovat modrý historický autobus Škoda 706 RTO. Všechna čtyři vozidla patří do majetku Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Vznikla v minulých letech pod rukama zdejších pracovníků z údržbářských dílen rekonstrukcí většinou již velmi zdevastovaných vraků původních vozidel.

„Plně funkční historická vozidla jsou chloubou naší dopravní společnosti, názorným dokladem minulého vývoje městské dopravy. Používáme je k dotváření slavnostní atmosféry města v době významných svátků a umožňujeme během roku rovněž jejich pronájem soukromým subjektům pro zatraktivnění jejich mimořádných akcí a společenských událostí,“ dodává ředitel DSZO Josef Kocháň.

Stejnou příležitost k jízdě historickými trolejbusy a autobusy budou mít obyvatelé Zlína a Otrokovic také v neděli 8. května 2022.

Zdroj: DSZO, Město Zlín