Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Kroměříž láká turisty také v moravských městech UNESCO

17.05.2022

Kroměřížská radnice připravila prezentaci města, která má přilákat návštěvníky z moravských měst zapsaných na prestižní Seznam světového dědictví UNESCO. V květnu a v červnu se Kroměříž bude prezentovat na atraktivních místech Brna, Olomouce a Lednice. Kampaň se poté přesune navíc ještě do Ostravy.

Město Kroměříž tímto chce obyvatelům měst s památkami UNESCO ukázat své památky a inspirovat je k letní návštěvě Kroměříže. Zároveň by krásy Kroměříže chtělo přiblížit i turistům, kteří navštíví Brno, Olomouc, Lednici i Ostravu.

Na šesti velkoformátových oboustranných panelech radnice představuje atraktivní místa Kroměříže, ale také akce, které se ve městě budou pořádat. Chybět samozřejmě nemohou atraktivní fotografie Arcibiskupského zámku, Podzámecké zahrady, Květné zahrady, ale ani církevních památek, historického centra města v čele s radnicí a morovými sloupy, ani záběry z velkých akcí, které město chystá.

Kampaň nazvaná Poznej, Prožij, Prozkoumej Kroměříž začala 1. května v zámeckém parku v Lednici, od 15. do 29. května bude k vidění v dělovém bastionu brněnského Špilberku, od 29. května do 12. června si ji budou moci prohlédnout lidé v prostoru Caesarovy kašny v Olomouci a od 12. do 26. června bude instalována v pěší zóně u nádraží Ostrava – Svinov.

Kroměříž má opravdu co nabídnout, stojí za to strávit zde několik dnů. Jeden den totiž k tomu, abyste poznali, prožili a prozkoumali všechny krásy a atrakce Kroměříže nestačí.

Zdroj: Město Kroměříž