Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Dětská hřiště v Hradišti procházejí přípravou na jaro a léto

27.04.2022

Snahou města Uherské Hradiště je, aby dětská hřiště byla pro děti čistá a bezpečná, proto každoročně s příchodem jara chystá město hřiště na hlavní „hrací“ sezónu.

Na konci měsíce února proběhla na všech hřištích hlavní roční revize, po které budou následovat opravy a odstranění některých poškozených prvků, krycích plachet nebo vybavení. Město také jako každý rok vyměnilo písek ve všech pískovištích. Tato akce zahrnovala odtěžení písku na všech pískovištích, což je zhruba 40 tun písku. Ten město následně nahrazuje novým, certifikovaným.

A co se na hřištích chystá nového? U dětského hřiště Na Splávku se připravuje výměna nevyhovujícího posezení, které hřiště lemuje. Postupně také doplňujeme lavičky, a to u dětských hřišť ve Štěpnicích a v Míkovicích u přehrady. Pokračuje se rovněž v rozsáhlé obměně herních prvků, která ve velkém započala v loňském roce.

Na dětské hřiště na ulici Svatováclavské byla pořízena nová trojhoupačka a pérové houpadlo a dále se zde bude měnit i lezecká sestava, vahadlová houpačka a nově přibude tunel ve tvaru housenky. Na sportovním hřišti na Rybníku budou nové, kvalitní branky a na dětském hřišti ve Štěpnicích u bytového domu 1165 doplní houpačku - hnízdo, v Kunovském lese pak skluzavku pro nejmenší.

Zdroj: Město Uherské Hradiště