Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

V Kroměříži plánují úpravy křižovatky ulic Albertova – Nitranská

17.05.2022

Kroměřížská radnice chystá stavební úpravy křižovatky ulic Albertova a Nitranská.

V současné době křižovatka nesplňuje parametry pro najetí a vyjetí nákladních vozidel, která zajíždějí do sběrného dvora a která zásobují blízký supermarket. Vznikají tak kolizní stavy, při kterých se vozidla v křižovatce nemohou plynule pohybovat. Navržené řešení zvýší komfort pro všechny řidiče, kteří touto lokalitou projíždějí.

O úpravy křižovatky se postará společnost z Přerova. Náklady činí zhruba 1,6 milionu korun.

Práce začnou koncem dubna a hotové by měly být v červnu. Zahrnují především nový odbočovací pruh při výjezdu z Nitranské směrem na ulici Velehradská a zvětšení poloměru nájezdových a výjezdových oblouků v křižovatce.

Doplnění nového odbočovacího pruhu si vyžádá nové vedení chodníku a nové místo pro přecházení až u parkoviště u supermarketu. Práce zahrnují i předláždění stávajícího chodníku okolo parkoviště u supermarketu a také výměnu všech silničních obrub. Úpravy si nevyžádají uzavírku. Stavba bude probíhat za plného provozu s minimálním omezením pro pěší a automobilovou dopravu.

Radnice v Nitranské ulici již loni do dopravní infrastruktury investovala. Na pozemku, který patří městu, vybudovala odstavnou plochu pro zhruba tři desítky automobilů.

Zdroj: Město Kroměříž