Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Květnová výzva Do práce na kole

11.04.2022

Doprava na kole, pěšky či poklusem zažívá enormní nárůst. Touha po zdravějším životním stylu, zlepšování psychické kondice a také pandemická situace „vytáhly“ na kolo i lidi, kteří se dříve pohybovali převážně autem. Rekordy láme také registrace do 12. ročníku celorepublikové květnové výzvy Do práce na kole, kterou spolek AutoMat otevřel již v únoru a trvá do 30. dubna 2022. Čím dřív se přihlásíte na www.dopracenakole.cz , tím levnější startovné získáte, a tím dřív obdržíte startovní balíček s tričkem, nebo nákrčníkem na různé květnové akce zdarma.

Ke snadnějšímu zaznamenávání vykonaných udržitelných cest přispěje mobilní aplikace Do práce na kole, kterou pro AutoMat  jako dar vyvinuli ve společnosti Ackee. Zaznamenávat je ale možné i řadou dalších způsobů. Stejně jako v uplynulých letech zůstává hlavní soutěžní kategorií „pravidelnost“, bez ohledu na počty kilometrů. Díky partnerským firmám a organizacím se účastníci a účastnice mohou těšit nejen na zajímavé soutěžní ceny, ale také na spousty akcí na triko - slev a výhodných nabídek, které najdete na www.dopracenakole.cz pod městem Zlín, nebo Otrokovice. Součástí výzvy je kromě snídaní a svačin zdarma i vyhlašování výsledků a předávání výher, které letos bude 9. června ve Zlíně na náměstí Míru.

Květnová výzva Do práce na kole chce motivovat lidi, aby udělali něco pro svou fyzickou kondici a psychické zdraví. Cesta do práce na kole, pěšky, poklusem nebo třeba na skejtu je velkým přínosem také pro životní prostředí ve městech. Výzva je zároveň příležitost poznat se lépe s kolegy a užít si společně doprovodné akce na triko. Loni se do akce zapojilo přes 22 000 nadšenců, letos za první měsíc registrace je o 2000 víc než loni touto dobou.

Aktivní doprava se zejména během pandemie ukázala jako nejbezpečnější a také nejzdravější způsob, jak se pohybovat po městě. Její popularita rostla v od roku 2020 po celé Evropě a řada světových metropolí na ni reagovala zaváděním dočasných i trvalých cykloopatření. Ukazuje se, že lidé se jí nechtějí vzdávat ani do budoucna. Takový efekt má i účast v měsíční výzvě Do práce na kole, která má za cíl měnit dopravní návyky Češek a Čechů. Z loňského průzkumu mezi zúčastněnými vyplynulo, že ve stejné intenzitě jako v „soutěžním květnu” chtělo pokračovat 64 % z nich.

Pro firmy, které platí startovné ve výzvě téměř u dvou třetin všech účastníků a účastnic, je výzva také skvělou příležitostí, jak uspořádat netradiční teambuilding a zároveň ukázat, že myslí nejen na zdravý životní styl svých zaměstnanců, ale také na životní prostředí. Letos se mohou opět ucházet o titul Cyklozaměstnavatel roku. Minulý rok nejlepší umístění za Zlín, Otrokovice a okolí získala Gemini, oční klinika a.s., dále firma  Edhouse s.r.o., a Město Otrokovice.

Otrokovice vyhrály titul Cykloměsto roku 2021, Zlín získal krásné 2. místo.

Zdroj: Město Zlín