Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Pionýrská louka v Kroměříži by měla být zvelebena

19.04.2022

Kroměřížská radnice se zajímá o zlepšení stavu sportovního volnočasového areálu Pionýrská louka, který je v bezprostředním sousedství Podzámecké zahrady a který patří Zlínskému kraji. Využívá ho hejtmanstvím zřizovaná Střední škola hotelová a služeb Kroměříž.

Radní Kroměříže se rozhodli, že budou se Zlínským krajem jednat o budoucnosti areálu. Areál Pionýrské louky včetně vybavení a jednotlivých hřišť je ve špatném stavu. Je zanedbaný a v posledních letech tu neproběhly žádné úpravy, ani vylepšení. I přes neutěšený stav jej využívají kroměřížské školy a někteří sportovci. Bylo by tedy vhodné zrekonstruovat jej tak, aby mohl být plnohodnotně a bezpečně navštěvován a užíván.

Rada města Kroměříže již oslovila vedení kraje s nabídkou na jednání o Pionýrské louce. Nabídla několik možností řešení současné situace. Chce jednat o možnosti bezúplatného převodu či prodeje areálu do majetku města Kroměříže, případně navrhuje dlouhodobý pronájem městu Kroměříži, nebo by mohla být uzavřena dohoda o způsobu rekonstrukce areálu.

Rekonstrukce Pionýrské louky, jednotlivých sportovišť i zázemí pro sportovce i návštěvníky by umožnila lepší využití areálu. Dopoledne by jej nadále užívaly střední školy jako venkovní školní sportoviště, v odpoledních hodinách pak sportovní kluby a oddíly, které budou mít zájem, a také veřejnost jako volnočasový prostor.

Zdroj: Město Kroměříž