Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Zlínský kraj bude mít novou vizuální identitu

27.04.2022

Zlínský kraj a Krajský úřad Zlínského kraje chtějí budovat silnou značku postavenou na pevných základech regionální identity. Kraj má mít podle své SMART koncepce image chytrého regionu – už nyní podporuje výzkum, vývoj a inovace pro svůj rozvoj. S tím je spojena i osvěta v oblasti SMART řešení a zvyšování atraktivity regionu pro stávající obyvatele i ty nově příchozí. Přípravy ke změně začaly už v květnu loňského roku, kdy byla vyhlášena uzavřená jednokolová soutěž, do které bylo osloveno pět grafických studií. Ze soutěže vzešly tři návrhy na regionální a vizuální identitu kraje.

Hodnotící komisi, složenou z odborníků z Fakulty multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati, designérů a zástupců kraje, nejvíce oslovil návrh kreativní agentury Little Greta.

Nový jednotný vizuální styl nahradí stávající, dlouho používané logo a bude reprezentovat Zlínský kraj jako tradiční region s „živým tvůrčím duchem“, podnikatelskou DNA, který je v mnohém odvážný a světový.

Změny budou přicházet postupně. Nový branding nejprve čeká budovy krajského úřadu, změní se ale i komunikační materiály, sociální sítě či webové stránky. A drobné změny čekají i krajské organizace.

Na tvorbu nové regionální a vizuální identity Zlínský kraj vynaložil částku necelých 500 tisíc korun. V další etapě je aktivace značky, která vyjde na 1,3 milionu korun. Celkem bude z rozpočtu kraje financováno přes 800 tisíc, větší část financí, 1 milion korun, je pak hrazena z fondů Evropské unie.

Zdroj: Zlínský kraj