Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Obce na Zlínsku udělaly výrazný krok k digitalizaci

30.06.2021

Informace z obecního a spolkového života, přenosy z kulturních akcí či hlášení obecního rozhlasu, a to vše na dosah ruky. Tento kompletní informační servis ve svém mobilním telefonu mají nyní už stovky obyvatel na Zlínsku, a to díky nové mobilní aplikaci Obecní síť, kterou vyvinula dokonce zlínská společnost.

Mobilní aplikace je od května dostupná pro občany Ratiboře a Hošťálkové a zájem už projevují také další obce. Občanům aplikace nabízí moderní způsob komunikace s obecním úřadem či zájmovými spolky a jinými obecními organizacemi.

Chytrá aplikace OBECNÍ SÍŤ doručí rychle občanům důležité zprávy z obecního úřadu, krizové zprávy, důležité kontakty, zprávy z úřední desky, aktuality z obce, nebo z obecních spolků a firem. Navíc si uživatelé v aplikaci nastaví, jaké informace chtějí dostávat a co je zajímá.

Díky aplikaci mohou lidé také nahrávat videa a poslat je do obecní televize, využít obecní inzerci, nebo sledovat obecní zpravodaj, stejně jako živé přenosy ze zasedání zastupitelstva nebo z kulturních akcí. Navíc je aplikace propojena s ostatními komunikačními kanály obce. Mobilní aplikace pomáhá společně s webovými stránkami a obecní televizí velmi rychle, efektivně a cíleně komunikovat s občany naší obce.

Obecní síť nabízí občanům i řadu praktických vychytávek, které v každodenním životě ocení. Příkladem může být napojení aplikace na zastávky MHD. V praxi to znamená, že když se člověk přiblíží k autobusové zastávce, automaticky mu přijde zpráva, kdy autobus odjíždí.

Zdroj: Kateřina Martykánová