Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Holešovský zámek je připravený na cykloturisty

29.06.2021

Lékárnička, základní nářadí jako je centrklíč či nýtovačka, ale především nabíjecí stanice pro elektrola a kvalitní kryté stojany – zámek Holešov je od letošního jara připravený i na turisty, kteří přijedou na kole. Městské informační centrum se zařadilo do celostátního projektu Cyklisté vítáni. Splnilo specifická kritéria.

Holešov tak poskytuje veškeré zázemí pro cykloturisty. Přímo ve vstupu do zámku jsou připraveny nové moderní stojany pro osm kol, nabíječka pro elektrokola, a za poplatek je k dispozici úschovna pro zavazadla, mají taky lékárničku, nářadí na základní opravy, ale nechybí ani kontakty na servisy kol, informace o počasí, turistické mapy a informace o trasách v okolí,

Ve vstupu do zámku je samozřejmostí i cedule Cyklisté vítáni. K dispozici je pak také návštěvní kniha.

Zmíněné kryté stojany splňují přísné moderní parametry, to znamená, že se nejedná o žádné drátolamy. Turista si své kolo pohodlně opře a uzamkne o pevnou konstrukci stojanu, která mu zároveň umožňuje pomocí lana či kotvy uchytit rám. Je univerzální a nepoškozuje přehazovačku ani mechanismus kotoučových brzd.

Zmíněná nabíječka stojí také ve vstupu do zámku, není ale jediná v Holešově. Další dvě najdou cykloturisté před radnicí na Masarykově ulici a v Masarykově parku.

Kromě zpoplatněné úschovny pro zavazadla jsou veškeré služby informačního centra v rámci programu Cyklisté vítání zdarma. Nejbližší servis pro turisty na kolech nabízí také Bystřice pod Hostýnem nebo Kroměříž.

Zdroj: Město Holešov