Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Staré Město plánuje výsadbu nových dřevin

10.06.2021

Zlepšení životního prostředí, vzhledu města, omezení prašnosti. To jsou hlavní, nikoliv však jediné důvody, proč vedení Starého Města plánuje výsadbu dřevin na několika rozsáhlejších celcích.

Padesátky listnatých stromů se dočká lokalita Na Rybníčku mezi fotbalovým hřištěm, potokem Salaška a ulicí Tovární. Celá lokalita tak bude tvořit nový park, který bude jistě přínosem zejména pro obyvatele sídliště Kopánky. Stejný počet stromů bude vysázen také okolo nově zbudované vodní plochy Olší a podél cesty, která bude vodní plochu spojovat se statkářskou cestou. V této lokalitě tak po vzrůstu stromů vznikne zcela nová lokalita pro rekreaci občanů.
Další výsadbu radnice připravuje také podél nových rodinných domů na ulici Velehradská. Tam připravili projektanti liniovou výsadbu listnatých stromů a živého plotu. Rodinné domy tak budou odděleny od vozovky hlavní silnice.

Menšího rozsahu je připravováno osazení okolí plánovaného parkoviště v ulici U Sklépka a na ulici Úprkova. V této oblasti, konkrétně mezi nově vybudovaným parkovacím stáním a domem s pečovatelskou službou, bude plocha osázena stromem, živým plotem a květinovou výsadbou.
Vedení Starého Města tak již několik let pokračuje ve zvelebování města.

Zdroj: Město Staré Město