Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

10 let uplynulo od velkého požáru v Chropyni

08.04.2021

Událost, která je ve Zlínském kraji právem nazývána požárem století, požár v areálu Chropyňského Technoplastu zaměstnal hasiče z více než 70 jednotek profesionálních, dobrovolných i podnikových sborů, a to hned ze čtyř krajů České republiky. Hlavní požár byl likvidován po dobu 4 dnů, další dva týdny požářiště vyhořívalo a bylo nutné ho postupně dohašovat. 

Tato neobyčejná událost překonala dva doposud největší požáry za posledních padesát let na území Zlínského kraje. Požár centrální válcovny kaučukových směsí ve 43. budově v areálu Svitu z roku 1971. Po dobu tří dnů tenkrát hořela šestipodlažní kombinovaná budova se skladem surovin, která další týden postupně vyhořívala. Stejně tak byl překonán i mohutný požár 10 tis. tun volně uskladněných pneumatik určených k recyklaci v Uherském Brodě v roce 2007, který hasiči likvidovali 4 dny a v počátku byl srovnatelný snad jen s požárem ropného vrtu. 

Požár v Chropyni byl v historii profesionálního sboru Zlínského kraje zařazen mezi největší požáry České republiky, a to mezi požár tržnice a výstaviště v Praze. Nejen délkou hašení, ale také množstvím nasazení sil a prostředků, stejně jako i výší způsobených materiálních škod v řádech stovek milionů korun.


Zdroj: HZS