Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

V Holešově se bude uklízet ve velkém stylu

17.03.2021

I letos se město Holešov připojí k celorepublikové akci „Ukliďme Česko“. Úklidy budou probíhat „bezkontaktně“. Místní organizátoři zřizují pro dobrovolníky takzvané Pytlomaty, v Holešově se o organizaci postará SDH Holešov a SVČ Tymy. 

Hlavní úklidový den je naplánován na 27. března, kdy budou také v našem městě rozmístěny Pytlomaty. Tam si každý dobrovolník bude moci vyzvednout pytel na odpadky, rukavice a spolu s tím také mapku s vyznačenými lokalitami, které je potřeba uklidit. Vyznačena budou také sběrná místa, odkud pytle s odpadky SDH Holešov sveze do sběrného dvora. Akce je tedy bezkontaktní, v rámci povolených území a záleží na každém z nás, jak se do úklidu města zapojí.

Do celorepublikové akce se mohou zapojit třeba i běžci. „Na své si letos na jaře přijdou i běžci a běžkyně, kteří se do uklízení mohou zapojit v rámci tzv. ploggingu, zaštítěného organizacemi Běhej lesy a Rozběháme Česko. Ve zkratce se jedná o výběh, kde nejde o rychlost nebo délku trasy, ale o pomoc přírodě sesbíráním odpadků, které tam nechali nepořádní spoluobčané. Nejen, že uděláte něco pro své zdraví, ale navíc přispějete k čistšímu veřejnému prostoru,“ uvádí organizátoři akce Ukliďme Česko.

Podrobnější informace získáte krátce před konáním akce na Facebookové stránce "Sbor dobrovolných hasičů Holešov".

Ať už se zapojíte jakkoliv, každá zvednutá PETka se počítá.

Zdroj: Město Holešov