Projekt inovačních voucherů ve Zlínském kraji bude v lednu 2014 vyhlášen již potřetí a jasně tím dokazuje, že spolupráce s vysokými školami a podniky v oblasti výzkumu a vývoje funguje. „Jsme rádi, že se nám každý rok hlásí nové podniky, které chtějí svůj inovační proces řešit s některou z moravských univerzit. Propojování komerčního a akademického sektoru je jedním ze směrů, který máme zájem podporovat a o němž si myslíme, že je výhodný pro obě strany,“ prohlásil hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.
Firmy působící ve Zlínském kraji mohou tedy i příští rok žádat o podporu pro své inovativní procesy formou spolupráce s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, Vysokým učením technickým v Brně, Technickou univerzitou Ostrava, Mendelovou univerzitou v Brně, Masarykovou univerzitou v Brně nebo Univerzitou Palackého v Olomouci.
„Vlastní podmínky pro získání inovačního voucheru jsou podobné jako v předešlých dvou letech,“ říká Stanislav Mišák a dodává: „Maximální hodnota zakázky může být 200 000 korun a podnik může získat inovační voucher v hodnotě 60 000 až 149 999 korun.“
Přesné podmínky pro získání inovačního voucheru získají potenciální žadatelé 6. ledna 2014 na internetové stránce projektu www.objevtesmer.cz nebo se mohou dostavit na speciální seminář, který proběhne v budově Podnikatelského inovačního centra 8. ledna 2014 v dopoledních hodinách.
Harmonogram:
6. ledna 2014 – zveřejnění podmínek pro zájemce o inovační vouchery
8. ledna 2014 – seminář pro potenciální žadatele (Podnikatelské inovační centrum – budova č. 23); prezentace nabídek spolupráce zapojených vysokých škol a možnost individuálního jednání podnikatelů a zástupců škol
20. až 31. ledna 2014 – příjem žádostí o inovační vouchery .
O projektu:
Inovační vouchery jsou financovány z Regionálního operačního programu Střední Morava a rozpočtu Zlínského kraje. Mezi podnikateli ve Zlínském kraji o ně byl v předchozích letech zaznamenán výrazný zájem. Celkem ve Zlínském kraji zažádalo o inovační voucher 149 firem. Bylo schváleno poskytnutí voucheru 78 firmám v objemu cca 10,6 milionu korun. Vybrané podpořené případy spolupráce s využitím inovačních voucherů lze nalézt na webu www.objevtesmer.cz v sekci „Případové studie“.
Na inovačních voucherech spolupracují:
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Vysoké učení technické v Brně
Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně
Univerzita Palackého v Olomouci
Masarykova univerzita v Brně
zdroj: Krajský úřad Zlínského kraje