Už je jasné, jak bude vypadat koalice ve Zlínském kraji v následujících 4 letech. Po podpisu memoranda o spolupráci, ke kterému došlo minulý týden, je známé také rozdělení resortů. Informaci jako první přinesl web zlínského Rozhlasu.
Jak již bylo dříve zveřejněno, hejtmanem se stane Radim Holiš z ANO, které se stalo vítězem krajských voleb. Jeho první náměstkyní bude Hana Ančincová za Piráty, druhým náměstkem Holišův spolustraník Radek Doležel, třetím Lubomír Traub z ODS, čtvrtou náměstkyní bude Olga Sehnalová z ČSSD, pátým náměstkem David Vychytil z ANO.
V zastupitelstvu bude mít koalice 24 ze 45 křesel. V devítičlenné radě pak obsadí ANO tři křesla, tři budou mít také Piráti, dvě ODS a jedno ČSSD. ANO bude řídit dopravu a finance, Piráti školství a sociální věci, ČSSD zdravotnictví a ODS cestovní ruch a investice.
Foto: Facebook ANO Zlínský kraj