Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Noční požár v Bílovicích zaměstnal sedm jednotek hasičů, škoda je milion korun

21.09.2020

Krátce po nedělní druhé hodině ranní přijalo krajské operační středisko HZS Zlínského kraje informaci o požáru v průmyslovém areálu výrobní společnosti v Bílovicích na Uherskohradišťsku. Na místo bylo vysláno celkem sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, k události vyjel také velící důstojník směny. 

Po příjezdu a provedení průzkumu bylo velitelem zásahu potvrzeno, že se jedná o požár ve výrobních prostorách společnosti. Okamžitě byl natažen jeden vysokotlaký proud a požár byl během několika minut lokalizován. Pomocí přetlakové ventilace byly následně zasažené prostory odvětrány a za využití výškové techniky byla provedena kontrola střešní konstrukce objektu.

Ve 3:33 hodin byla velitelem zásahu ohlášena celková likvidace požáru a místo bylo předáno zástupci firmy. K události byl povolán také vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště. Předběžná škoda, která bude dále upřesňována, byla vyčíslena na jeden milion korun. Uchráněné hodnoty dosáhly až pěti milionů. Příčina vzniku požáru je nadále v šetření.

Zasahující jednotky PO:

HZS Zlínského kraje: stanice Uherské Hradiště, Zlín

JSDH obcí: Bílovice, Kunovice, Babice, Pašovice, Topolná

Foto: HZS ZK