Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

U Koryčan hořela sauna

07.09.2020

Na Vršavě u města Koryčany v okresu Kroměříž hořela v noci ze soboty na neděli volně stojící sauna na zahradě rodinného domu. 

Krátce před půlnoc na místo vyjeli hasiči z Morkovic-Slížan a Kyjov, a  také dobrovolní hasiči z Koryčan a Střílky. I přes rychlý příjezd a zásah bylo prakticky nemožné malý dřevěný objekt zachránit. Přesto by se našla hned dvě pozitiva. Nikdo nebyl zraněn a nebyl ohrožen rodinný dům.  

"Sauna byla v dostatečné vzdálenosti od objektu pro bydlení, a tak nehrozil přenos požáru. Po uhašení hasiči hledali skrytá ohniska hoření. Dále rozebírali tepelnou izolaci sauny a další konstrukce," uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. 

Na místo požáru se dostavila také Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 100 000 korun.


zdroj: HZS Zlínského kraje

Související fotografie