Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Policie varuje před vánočními kapsáři

10.12.2013


V těchto dnech probíhají na území okresu Kroměříž preventivní akce zaměřené na kapsáře. Zvláště před vánočními svátky jsou krádeže peněženek a kabelek v obchodech téměř na denním pořádku. 

"Oslovujeme proto nakupující u obchodních domů a upozorňujeme je, aby si dávali na své věci pozor," upozorňuje policejní mluvčí Simona Kyšenrová.

Policisté Obvodního oddělení v Kroměříži při těchto akcích spolupracují také s městskými strážníky.

Kapsáři vyhledávají místa s větším výskytem lidí a využívají jejich nepozornosti. Samotná krádež bývá blesková a předem pečlivě nacvičená. Kapsáři kradou nepozorovaně. Mnohdy se okradený o chybějící peněžence dozví až později a na jiném místě, než kde k odcizení došlo. "Doporučujeme proto v místech většího výskytu lidí věnovat zvýšenou pozornost svým věcem, neponechávat je volně odložené bez dozoru a nenosit u sebe vyšší finanční hotovost," radí Kyšenerová. 

Také parkoviště skýtají zlodějům příležitosti k obohacení. Dárky, tašky a jiná zavazadla viditelně uložená v autech jsou pro ně velkým lákadlem. "Upozorňujeme proto řidiče, aby v automobilech neponechávali bez dohledu žádné věci. I zdánlivě bezcenná věc může pachatele navnadit ke krádeži a mnohdy nemá takovou hodnotu jako škoda způsobená poškozením vozidla po vloupání," dodává Kyšnerová. 

zdroj a foto: PČR Kroměříž

Související fotografie