Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Nezamkl auto, přišel o notebook

10.12.2013


Včera odpoledne oznámil holešovským policistům jednatel dřevozpracující společnosti, že byl před chvílí na pozemku jejich externího skladu okraden. Muž hodinu před polednem ponechal firemní automobil na parkovišti uvnitř jejich oploceného areálu, do kterého byl volný přístup otevřenou branou. Průběžně pak chodil do vozidla pro nářadí a pokaždé ho při odchodu řádně uzamkl. Pouze jednou zapomněl vůz zabezpečit

Vzdálil se od něj jen na deset minut. I tato krátká chvíle však zloději stačila na to, aby ze zadního sedadla odcizil odloženou brašnu s notebookem a příslušenstvím v hodnotě za bezmála jednadvacet tisíc korun. Přestože měl muž auto téměř po celou dobu na dohled, nikoho v jeho blízkosti nezahlédl. 

Pachatel se tak dopustil trestného činu krádež. Po dopadení mu hrozí až dvouleté vězení

Kabelky, kufříky a jiná zavazadla ponechané ve vozidlech jsou pro zloděje velkým lákadlem. Policie proto upozorňuje řidiče, aby v automobilech neponechávali bez dohledu žádné věci. I zdánlivě bezcenná věc může pachatele navnadit ke krádeži a mnohdy nemá takovou hodnotu jako škoda způsobená poškozením vozidla po vloupání.

zdroj: PČR Kroměříž
ilustrační foto: redakce