Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Uherský Ostroh bude žít sportem

29.07.2020

První srpnovou sobotu zve město Uheský Ostroh malé i velké na celodenní sportovní akci s názvem Uherský OSTROH ŽIJE sportem! Startujeme 1. srpna dopolední částí s názvem – Na kole Ostrožsko! A jak již název vypovídá, jedná se o cyklistiku po Ostrožsku. Pro cyklisty jsou připraveny hned dvě trasy. Dětská trasa povede od zámku do Veselí nad Moravou k bludišti ve veselském parku. Společný start je plánován na 9.30 a po návratu do Uherského Ostrohu každý dětský účastník obdrží točenou zmrzlinu z pražírny kávy CoffeeDream. Pro zkušenější cyklisty je připravena trasa cca 40 km, která vede přes Veselí nad Moravou, Blatnici, Blatničku, Hluk, Ostrožskou Lhotu zpět do Uherského Ostrohu. Tito účastníci po návratu obdrží volnou vstupenku na večerní Summer oldies party. Registrace všech cyklistů bude od 9.00. Obě trasy startují před zámkem v Uherském Ostrohu a na místo se zase vrací.

Odpolední sportovní program zahájí ve 14.00 před zámkem lekcí tabaty pod vedením zkušeného lektora a majitele sportovního centra Relax21 Ivanem Klaudou. V 15.00 před zámkem startuje hodina outdoorového cvičení Strollering®, jehož základem je sportovní dynamická chůze s kočárkem, která je odborníky považována za nejpřirozenější a nejefektivnější druh pohybu a o to více právě pro maminky po porodu. Tímto cvičením vás provede přímo majitelka programu Sandra Jandová. Zároveň je na 15.00 a 15.30 naplánována lekce jógy na paddleboardu na řece Moravě, nedaleko od zámku. Do tohoto speciálního druhu jógy vás zasvětí Anežka Venclová a Pavel Lamač. V 16.00 program pokračuje s lekcí Deep work, což je poměrně nové dynamické cvičení, které v sobě spojuje prvky jógy, pilates a východního myšlení. Instruktorkou vám bude Zdeňka Příleská, organizátorka sportovní akce Fit Den Dam. Poslední společnou lekcí bude jóga s dlouholetou lektorkou Věrou Korvasovou, která proběhne od 15.00 v parku za zámkem. Od 14.00 do 18.00 bude na nádvoří k dispozici i Balance park, ve kterém si všichni mohou vyzkoušet balancování, chození nebo skákání na slacklinech (popruhy upevněné mezi dvěma body) a také balancování na woodboardech, které posilují rovnováhu a střed těla. V tuto dobu můžete také vyzkoušet svou obratnost a rovnováhu na paddleboardech, které budou pro zájemce připraveny na řece Moravě v těsné blízkosti zámku.Rezervace jsou možné na informačním centru v Uherském Ostrohu. Na lekce je potřeba si přinést pouze vlastní podložku.

Celodenní program zakončíme stylově, a to se Summer oldies party, která odstartuje ve 20.30 na nádvoří zámku. Celým večerem vás provede profesionální DJ Jiří Baránek. Máte se na co těšit! Občerstvení zajištěno. Přijďte si zasportovat, zažít něco nového, pobavit se nebo to jen omrknout. Určitě to bude stát za to!

Zdroj: město Uheský Ostroh