Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hanáci si vyšlápli na lídra tabulky

09.12.2013


Lepší odrazový můstek po třech prohrách v řadě si hokejisté Kroměříže nemohli přát. Ve 13. kole krajské ligy zdolali vedoucí Velké Meziříčí 5:2 a připsali si tak 23. bod v sezoně a osmé vítězství. Hosté naproti tomu utrpěli teprve třetí letošní porážku.

Základ ke třem bodům Hanáci položili v první polovině utkání. Hráli zodpovědně, lépe bruslili a oslabeného soupeře, který nastoupil jen se čtyřmi obránci, jasně přehrávali. "Chtěli jsme hlavně vycházet ze zabezpečené obrany. V tréninku jsme se zaměřovali na napadání a hru ve středním pásmu. Celkem se nám to dařilo, přestože tam nějaké výpadky v průběhu zápasu byly," těšilo kroměřížského kouče Zdeňka Bečku poměrně nečekané vedení 4:0.

Vydařený vstup do druhé části pak Kroměříži zařídil Vladimír Sedlář, který se po individuální akci prosadil už po 19 vteřinách. Holešovské pravé křídlo mělo prsty i ve čtvrté brance, o třetí zásah se po přečíslení dva na jednoho přesnou ranou zápěstím postaral Jaroslav Jelínek. "Dvě třetiny byly z naší strany dobré. V poslední části jsme mysleli víc než na obranu na útočení a za stavu 4:0 jsme soupeři dali, jak se lidově říká, čuchnout," poukázal Bečka na snížení z hole meziříčského Fily a kapitána Nekvasila. 

Tečku za utkáním však udělal Martin Stejskal při power play hostů. "V první pětce nám sice chyběl Machálek, ale zase se uzdravil Sedlář. Kluci spolu hráli celkem dobře," chválil domácí trenér první formaci, která se v utkání postarala o čtyři z pěti branek.

Ve středu si Hanáci navíc mohou postavení v tabulce vylepšit s beznadějně posledními Rosicemi. Zápas na zimním stadionu v Kroměříži začíná v 18 hodin.


HK Kroměříž - HHK Velké Meziříčí 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Kotásek (Murín), 21. Sedlář, 26. Jelínek (Sedlář), 38. Sedlář (Večerka, Blažek), 59. Stejskal (Večerka) - 49. Fila (Nekvasil), 57. Nekvasil (Burian). Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 90.

Sestava Kroměříže: Karola - Blažek, Večerka, Jergl, Paksi, Rajnoha, Strojil - Stejskal, Jelínek, Sedlář - Merta, Křemeček, Bouda - Murín, Šerka, Kotásek - Zapletal. 
Trenér: Zdeněk Bečka.

zdroj a další informace: 5plus2.cz
ilustrační foto: DH Photos