Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Žhářský hasič z Lutopecen obviněn

07.12.2013


Osmnáctiletého mladíka, který na přelomu října a listopadu zakládal požáry v okolí Lutopecen, obvinila tento týden policie. Mladý muž byl členem tamní jednotky dobrovolných hasičů, což byl pro místní podle starosty obce Petra Navrátila zprvu šok. 

Podrobné informace přináší server Denik.cz

Nakonec je však lidem mladého hocha a celé rodiny spíš líto. „Takový konec jsem určitě nečekal, z naštvanosti lidí teď vzniklo neštěstí jedné rodiny. V tuto chvíli je to spíš o lítosti a podpoře té rodiny, myslím, že teď už ani nikdo nemyslí na shořelé balíky slámy," poznamenal včera pro Deník starosta. Mladý pachatel si však svým jednáním nadělal dost problémů. 

Kromě sumy, kterou bude muset zaplatit jednotkám hasičů, mu totiž stále hrozí až rok za mřížemi. Výjezd a zásah hasičů pak paradoxně nakonec zaplatí i vlastní jednotce. Celková škoda, kterou požáry způsobil, se vyšplhala na téměř dvaasedmdesát tisíc korun. „V pondělí bylo muži sděleno obvinění ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Nyní mu hrozí až rok vězení," potvrdila včera kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová

První požár
v Měrůtkách je stále neobjasněn 
Při vyšetřování mladík uvedl, že ohně zakládal kvůli osobním problémům. Na svědomí má celkem tři úmýslné zapálení slámy v okolí Lutopecen. „Při pátrání po pachateli nám byl nápomocen vyšetřovatel hasičů. Na základě stop, které k muži po posledním požáru vedly, se nám viníka podařilo dopadnout, následně se doznal i k založení dalších dvou požárů," dodala Kyšnerová. Prozatím tak stále zůstává neobjasněn pouze první ze série požárů, k němuž došlo šestadvacátého října v přilehlé obci Měrůtky.

Čtěte více ZDE...

zdroj: Denik.cz
foto: PČR Kroměříž

Související fotografie