Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

V Holešově došlo ke krádeži věcí z auta

22.05.2020

Během tohoto týdne přijali holešovští policisté oznámení o vloupání do vozidla. O své věci přišel čtyřiadvacetiletý muž. Ten v pondělí dvě hodiny po půlnoci zaparkoval automobil na náměstí Dr. E. Beneše v Holešově. Vůz řádně uzamkl a poté odešel. Když se dopoledne o půl desáté k autu vrátil, všiml si, že je rozbité levé přední okno a uvnitř vozu chybí jeho peněženka. Zloděj ji nalezl v přihrádce levých předních dveří. V peněžence kromě necelých jedenácti tisíc korun byly i mužovy osobní doklady a dále platební karta. Pachatel navíc z vozu odcizil také drobné mince v hodnotě tři a půl tisíce korun, které se nacházely ve středovém panelu. Majiteli tak způsobil škodu odcizením za bezmála patnáct tisíc korun a škodu poškozením okna automobilu ve výši čtyři tisíce korun.

Pachatel se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu po dopadení hrozí až dvouleté vězení.

Ponechat věci ve vozidlech bez dohledu je risk. Nenechávejte proto na sedadlech či odkládacích plochách žádné věci. Ani zavazadlový prostor auta není trezor. Mnohdy odcizená věc nemá takovou hodnotu jako škoda způsobená poškozením vozidla po vloupání.

Zdroj: PČR