Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Knihovna Kroměřížska je přátelská k handicapovaným

21.05.2020

Knihovna Kroměřížska se může od letošního dubna pyšnit certifikátem Handicap Friendly. Odborná komise, která certifikát uděluje, vyhodnotila kroměřížskou knihovnu jako instituci, jež v maximální míře usnadňuje přístupnost skupině uživatelů s tělesným postižením. Knihovna zařazuje do svých plánů problematiku přístupnosti pro různé skupiny osob se specifickými potřebami.

Na podmínkách, které opravňují instituci vlastnit certifikát Handicap Friendly, pracovali zaměstnanci Knihovny Kroměřížska dlouhodobě. „Už při rekonstrukci budovy jsme mysleli na handicapované čtenáře a nechali provést některé stavební úpravy, v průběhu zhruba pěti let jsme – z finančních důvodů postupně - odstraňovali nedostatky a problematická místa. V poslední době se to dotklo třeba vstupu do počítačové učebny, kde byly upraveny schody a instalován výtah, postarali jsme se o výměnu dveří a části podlahy,“ uvedla ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková. „Jsem moc ráda, že se nám povedlo přiblížit knihovnu i čtenářům s jistými omezeními. Bylo to náročné, ale také nám to hodně dalo. A stále máme a budeme mít co zlepšovat,“ dodala. Hodnotící komise se zajímala rovněž o informovanost a proškolení zaměstnanců knihovny v dané problematice. Pracovníci knihovny jezdí na školení, musí vědět jak spolupracovat a pomáhat osobám s různými druhy postižení, spolupracují se spolky, které sdružují osoby s handicapem.

Certifikát uděluje komise odborníků a jednotlivá zařízení posuzuje podle standardu Handicap Friendly Bezbariérové knihovny spadající pod Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky.

Zdroj: Město Kroměříž